Bijutier - un curs de formare profesionala unic in zona de Vest a tarii

Bijutier-un curs de formare profesionalaunic in zona de Vest a tarii

Scoala de Meserii Eurotraining organizeaza cursuri de formare profesionala si este unul dintre cei mai mari furnizori din tara. Printre cursurile organizate de scoala noastra, cursul de bijutier este unul dintre cele mai cautate cursuri de calificare, desfasurandu-se pe o perioada de 20 de saptamani atat cu parte teoretica, cat si cu parte practica. Pentru partea practica Scoala de Meserii Eurotraining are o colaborare cu Cooperativa SC Bijuteria. Acolo cursantii nostrii, invata tehnicile de baza care sustin aceasta meserie, ei fiind supravegheati de un tutore de practica, formatorcare practica meseria de bijutier de peste 20 de ani.

Acest curs de Bijutier vine si in spijinul persoanelor care sunt tot mai atrase de trendul “hand-made”, ele putand sa obtina o diploma care le va ajuta sa-si valorifice munca si pasiunea, respectand si normele legale impuse de stat.

La finalul celor 20 de saptamani de curs de Bijutier,fiecare participant la examen va primii un certificat de calificare profesionala, certificat eliberat de Ministerul Educatiei si Ministerul Muncii. Certificatul este recunoscut atat pe plan national cat si international.